Toros Siyah Mermer

Hakkında Mermer Marble
2
(1)
0 934
1
Stokta var
10 aylar önce

Toros Siyah Mermeri Ocak ve Fabrikasından Uygun Fiyata Satın Alın!

Sipariş ve Bilgi için : +90 530 130 8921

Toros Siyah Mermer; blok, plaka, döşeme, fayans, denizlik, basamak, 30x60 ve özel ölçülerde satışımız vardır.

Toros siyah mermer en popüler siyah mermer çeşitleri arasında bulunmaktadır. Siyah rengi asaletini tüm ihtişamıyla üzerinde taşımayı başaran bu doğal taş türü üzerinde ince beyaz çizgiler barındırır. Doğal taşların bir özelliği olarak karşımıza çıkan bu damarlar, taş hem doğallık hem de efsunlu bir görünüm kazandırmaktadır. Mekanlara derinlik ve görkem katmak için harika bir tercih olabilecek bu yapı malzemesi hem görünüm anlamında hem de kulanım kolaylığı itibariyle kullanıcısını memnun etmeyi başarabilen türlerden. Hemen her alanda kullanılabilecek türden olan bu ürün, dayanıklı, güçlü, aşınma ve çizilmelere dayanıklı, kolay temizlenebilen, kırılmaz yapıdadır. Gerek dış mimaride gerekse iç mimaride tercih edilen ürünü dekoratif alanlarda kullanmak da mümkündür. Üzerinde barındırdığı kendinden çizgi desenleri, birbiriyle kombin halinde yerleştirildiğinde eşsiz bir doğallık elde etmek kaçınılmaz olacaktır. Net koyu siyah rengi ile dikkatleri üzerinde çeken bu ürün için siyah severlerin favorisi demek oldukça uygun olacaktır. Yurt dışı doğal taş pazarında da yoğun rağbet gören ürün iç pazarda da aynı revaçtadır.

En favori siyah mermer olan toros siyahı mermer, çizgi şeklinde olan beyaz damarların uyumlu olacak şekilde koyulması ile çok güzel uygulamalar ortaya çıkmaktadır. Yer döşemesi ve patlatma ürünlerinde çokça tercih edilen mermerin fiyatları için bizi arayınız.

 

Ocak : Hatay / TÜRKİYE

 

Toros Siyah Mermer Silim Cilalama Videosu

 

Toros Siyah Mermer Kullanım Alanları

Duvar kaplama Yer döşemesi Merdiven basamak ve rıhtları, korkuluk, tırabzan Denizlik, kapı eşiği, süpürgelik Asansör ve kapı söveleri Banyo ve mutfak tezgâhları Masa ve sehpalar Banko, şömine Dekoratif eşyalar Kolon kaplama Dış Cephe Yer döşeme kaplama taşları Merdiven basamak ve rıhtları Masa, sehpa, banko Kaldırım taşları ve bordürleri Havuz ve çeşme Sütun küpeşte ve kemerler Yüzme havuzu kaplamaları Anıt ve heykeller Bahçe düzenlemesi için işlenmiş taşlar.

 

Toros Siyah Mermer Teknik Özellikleri

 • Birim Ağırlık, gr / cm3 2.737 Uygun (TS 699-1987)
 • Yoğunluk, gr / cm3 2.795 Uygun (TS 699-1987)
 • Ağırlıkça Su Emme,% 0,163 Uygun (TS 699-1987)
 • Gözeneklilik,% 0,420 Uygun (Kompakt ve Gözeneksiz)
 • Mohs Sertliği 4 Uygun (Orta sert)
 • Shore Sertliği 57,2 Uygun (Orta sert)
 • Nokta Yük Endeksi, kg / cm2 82,50 Uygun (Orta sert)
 • Tek Eksenli Basınç Dayanımı, kg / cm2 698,42 Uygun (Orta sert)
 • Darbe Dayanımı, N.mm/mm3 12 Uygun
 • Böhme Aşınma Kaybı, cm3 / 50cm2 11,8 Uygun (TS 699-1987)
 • Çekme Dayanımı, kg / cm2 73,22 Uygun (TS 699-1987)

 

Toros Siyah, renk tonlarının çok net olmasından ve siyah ile beyaz renklerin uyumlu bir şekilde birleşmesinden dolayı bir çok projede ana mermer çeşidi olarak kullanılmaktadır. Koyu siyah mermer taban rengi üzerine kalın ince beyaz damarlar plaka boyunca bulunmaktadır. Beyaz yoğunluğunun farklılaştığı siyah mermer plakalar da bulunmaktadır. Toros Siyah mermer, renk yapısı itibari ile uygulandığı alana ciddiyet katarak projelerinizin değerinin artmasını sağlamaktadır.

 

TOROS SİYAH MERMER OCAKLARI

Toros siyah mermer iç Anadolu’da ki doğaltaş ocaklarında blok olarak çıkartılarak fabrikamızda işlenmektedir. Dünyadaki siyah mermer gruplarının arasında Türk Siyah mermerlerin selleksiyonu, yoğun siyahlık oranına sahip en iyi taş olarak ön plana çıkmaktadır.

 

TOROS SİYAH MERMER FİYATLARI

Siyah Toros Mermer in plaka boylarının ortalama olmasından dolayı ebatlı malzeme üretiminde de en çok tavsiye edilen ölçü 2x30x60 veya 2x60x60 cm döşeme olmaktadır. Fiyat ve performans olarak en ideal olan ölçü projeler için en ideal ölçüdür. Toros Siyah Mermerler de Özel kesim işlemleri yapılacak projelere göre 2 cm veya 3 cm cilalı plaka üretim tedariği yapılmaktadır. Projelerin ihtiyaçlarına uygun olarak toros siyah mermer cilalı yüzey işlemin yanında toros siyah mermer honlu , toros siyah mermer kumlama, toros siyah mermer çekiçleme, ve toros siyah mermer fırçalı gibi yüzey işlemleri de uygulanabilmektedir. Siyah Toros mermer beyaz damar yapısı plakalara yatay ve uzun olarak giren beyaz damarlar uygulama alanlarında damar takibi yapılmasına olanak vermektedir. Bu yapısı sayesinde bookmatch uygulamarında rahatlıkla kullanılabilemktedir. İç mekan kolon kaplama ıslak mekanlarda siyah mermer mozaik tavsiye edilmektedir. Talepler üzerine özel tasarımlar birçok farklı desen ve şekilde siyah mermer ürün villa tarzı özel konutlarda bir çok mimari ofis tarafından tercih edilmektedir.

 

Toros Siyah Mermer Dünya Genelindeki Bazı Yazılışları

Alexandrette Black Marble, Toros Black Marble, Toros swart marmer, Toros Schwarzer Marmor, Toros Qara Mərmər, टोरोस ब्लैक मार्बल, Toros sort marmor, টরোস ব্ল্যাক মার্বেল, Mármol negro Toros, Торос черный мрамор, Toros crni mermer, Marmo nero Toros, 托罗斯黑色大理石, Toros reş mermerê, ტოროსი შავი მარმარილო, Toros μαύρο μάρμαρο

 

Toros Siyah Mermer Kaliteleri ve Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Toros siyah mermerin kalite ve sınıflandırma işlemleri öncelikle taşın üzerinde beyaz damar yoğunluğu dikkate alınarak yapılmaktadır.

Aşağıda yer alan Yüksek ve Standart kalite toros siyah mermer resimleri inceleyerek daha iyi bilgi edinebilirsiniz.

 

Beyaz damar geçişleri ince ve az olursa taşın kalitesi ve fiyatı yükselmektedir.

 

Beyaz damar geçişleri kalın, dağınık ve çok olursa taşın kalitesi ve fiyatı düşmektedir.

 

Sizde Hemen Toros Siyah Mermer ; Plaka, Döşeme, Basamak, Denizlik, Fayans Siparişi Vermek için Bizimle İletişim Kurabilirsiniz.

Mermerimiz hakkında detaylı bilgi almak içinde Lütfen aramaktan çekinmeyin!

İletişim ve Bilgi için : 0530 130 8921

Ocak : 0534 640 3401

 • Elevit Yapı
  Bunun benzeri olan Alanya siyahı sipariş verdik fiyat ve hizmet kalitesi iyiydi mermer alışverişi yapacak olan arkadaşlara tavsiye ederim.
  6 aylar önce
 • Ömer Ezer

  Ömer Ezer

  Toros siyah az beyaz desenli mermer fiyatı nedir
  5 aylar önce Cevap
  • Merhaba Ömer Bey, bu tür sorularınız için öncelikle WhatsApp hattımızdan bize ulaşırsanız görsellerle birlikte daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Toros siyah az damarlı taş grubu fiyatları 110 $ ile 150 $ arasında değişmektedir.
   5 aylar önce
 • Bunun benzeri olan Alanya siyahı sipariş verdik fiyat ve hizmet kalitesi iyiydi mermer alışverişi yapacak olan arkadaşlara tavsiye ederim.
  6 aylar önce Cevap