Kırma Granit Küptaş

1
Stokta var
Evraklarıyla Birlikte Yeni
1 ay önce

KIRMA GRANİT KÜP TAŞI

Kırma granit küp taşı; genellikle yollar, parklar, villalar ve şantiye yollarında kullanılan uzun ömürlü bir kaya taşıdır. Eskiden beri gelen bu taşlar, sağlam yapısı ve yıllarca bozulmayan dokusu yıllarca kullanılmaktadır. Doğal peyzajlı granit küp taşı, sert peyzaj uygulamalarında sulu kesim ve bıçak kesiminde sert peyzaj çalışmalarında kullanılmaktadır.

Granit ve andezitler, sahne alanlarını doğal ve estetik bir görünüme kavuşturmak için peyzaj çalışmalarında en çok tercih edilen ürünlerdir. Kırma granit küp taşlar, özellikle granit taşları ve sert ve dayanıklı yapıları nedeniyle peyzaj mimarisinde doğal bir görünüm elde etmek için en çok tercih edilen doğal taş haline gelmiştir.

Park, bahçe, sokak, kaldırım, bina ve dairelerin peyzaj işçiliğinde kullanılan granit küp taşları her geçen gün daha fazla kullanım alanına sahip olmaktadır. Nostaljik bir görünüm meydana getirmek için parke taşı yapımında granit küp taşları kullanır.

Peyzaj mimarlığında görsellik açısından estetik bir görünüm veren granit küp taşları belediyeler veya inşaat sektörleri tarafından da tercih edilmektedir. Yıllarca aşınmaya dayanabilecek granit küp taşlarının, yaşam süreleri ile yaşam alanları için vazgeçilmez olduğunu söyleyebiliriz.

Kırma Granit Küp Taşı Kullanım Alanları

Kırma granit küp taşı, doğal granitlerde görüldüğü gibi mineraller taşır. Yapıları sağlamdır ve dayanıklı yapı malzemelerinin en üst seviyesinde bulunurlar. Bu özelliği sayesinde granit küp taşlarının kullanım alanları oldukça geniştir.

İnsanların karmaşık segmentten halka tercih ettikleri granit küp taşlarına rastlamak mümkündür. Peyzaj mimarının önemli bir unsuru olan bu taş türü parke taşı, kaldırım, park yeri, depolama alanı, geçit, park düzenlemeleri ve kamu yollarındaki duvar işlerinde bulunur. Genel kullanımda kullanılan granit küp taşları doğal kırma yöntemleriyle elde edildiğinden daha kaba bir yapıya da sahip olduğundan bahsedebiliriz.

Kullanım alanları kamusal alanlarla sınırlı olmayan granit küp taşların evlerin de mimarisinde tercih edildiği görülmektedir. Özellikle kırma granit küp taşı bina çevre dekorasyonunda, bahçe düzenlemesinde veya bina dış cephe kaplamasında kullanılır. Kamusal alanlar dışında bu alanlarda kullanılan granit küp taşları sulu kesimler olarak üretilmektedir. Bu kesme işlemi, granit küp taşının yüzeyinin pürüzsüz ve parlak olmasını sağlar. Böylece istenen dekoratif görüntü daha kolay elde edilir.

İletişim : 0538 543 4855

Diğer Küptaş Çeşitlerimiz Uygulamalı Küptaş Fiyatları için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Nakliye Maliyeti Free Shipping
Dağıtım Zamanı 2-3 İş Günü içerisinde kargoya hazır
Konum Mugla, Turkey

İnceleme bulunamadı!

Bu ürün için yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın!