Kırma Bazalt Küptaş

1
Stokta var
Evraklarıyla Birlikte Yeni
1 ay önce

KIRMA BAZALT KÜP TAŞI

Kırma bazalt küp taşı, küp adına sahip bazalt boyutları arasında en çok tüketilen taştır. Ankara Taşı olarak da bilinen bazalt küp taşı, sert zemin işlerinde döşeme ve duvar uygulamasında duvar taşı olarak kullanılmaktadır. Bu bazalt küp taşı bir çekiç yardımıyla elle kırılarak üretilir. Bazalt küp taşı siyah bir renge ve oldukça fazla sert bir dokuya sahiptir. Ülkemizdeki birçok ilde 8x10 cm-6x8 cm-4x6 cm boyutlarında sunumları yapılmaktadır. Döşeme ve duvar uygulama işlerinde renk ve dokusu sayesinde granit küp taşı, andezit küp taşı, diyabaz küp taşı, mermer küp taşı ve traverten küp taşı gibi tüm doğal küp taşları ile birlikte de kullanılmaktadır. En yaygın bazalt küp taşlarına sahip Küp taşı granit küp taşı olduğunu söyleyebiliriz.

Kırma bazalt küp taşı ve granit küp taş, yol ve kaldırım kaplamalarında alternatifi olmayan taşlar konumundadır. Doğal olan bu küp taş, otomobiller ve ağır vasıtalar tarafından kullanılan yollarda vazgeçilmez bir doğal yapı elemanıdır. Yapı piyasasında talebe göre oldukça fazla bir üretime sahip olan bu değerli taşlar Ankara ve İzmir'de bol miktarda üretilmektedir. Küp taşların en çok sevilen özellikleri arasında kullanıldıkları yere estetik, zarafet ve doğal görsellik getirmelerini sağlamaktadır. İnsanların araçlarını çamurdan, su birikiminden ve doğal oluşumlardan koruması adına oldukça önemli bir konuma sahip olmaktadır. Ayrıca sağlıklı, uzun ömürlü olması ve bozulmaması açısından en gözde küp taşlarından biri olduğu da bilinmektedir.

Kırma Bazalt Küp Taşı Kullanım Alanları

Kırma bazalt küp taşı, içeriğindeki yüksek manyetit nedeniyle koyu siyahtır. Buna ek olarak, bu bazalt taşları manyetit içerdikleri için manyetik özellikler gösterir.

Bazalt küp taşların kullanım alanları oldukça geniştir. Bu taşların kullanıldığı yerler insanların hayatını kolaylaştıran alanlardır. Genellikle inşaat amaçlı kullanılan bu taşlar yolların zeminlerine, beton binalara, asfalt malzemelerle yapılmış kaldırımlara döşenen taşların desenleme işlemlerinde kullanılmaktadır.

Demiryollarının yapım aşamasında rayların esneklik kazanmasını önelemek amacı ile bu değerli taşların kullanımı da oldukça yaygındır. Bunun yanı sıra, şehir merkezlerinde görmüş olduğumuz sanatsal anıtların yapım aşamalarında da bu taşlardan yararlanıldığı görülmektedir.

İletişim : 0538 543 4855

Diğer Küptaş Çeşitlerimiz Uygulamalı Küptaş Fiyatları için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Nakliye Maliyeti Free Shipping
Dağıtım Zamanı 2-3 İş Günü içerisinde kargoya hazır
Konum Mugla, Turkey

İnceleme bulunamadı!

Bu ürün için yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın!