Efsane (Legend) - 2015 Film Tavsiyesi

Efsane (Legend) - 2015 Film Tavsiyesi

Film Dram-Suç kategorisinde ancak gerçek hayatın bir çok olayınıda içerisinde barındırıyor. İzlerken keyif alacağınız bir film. İyi Seyirler.

ÖZET

1950-1960 yılları arasında Londra'da geçen filmde Ronald ve Reginald Kray adlı ikiz kardeşler şehri hakimiyeti altına alan ünlü bir çetenin liderleridir. Her geçen gün güçlerine güç katan ikiz gansterler, daha fazla bölge ve paraya sahip olmaktadırlar. Ancak bu yükseliş Reggie'nin karısı Frances'in ortaya çıkmasıyla tehlikeye girecektir. Frances kocasını işi bırakması için ikna etmeye çalışınca ortaklıkları ve The Firm imparatorluğu yıkılmanın eşiğine gelir... Paybac ve A Knight's Tale gibi filmlerle adından söz ettiren yönetmen Brian Helgeland'in yeni filmi, 1950'li ve 60'lı yıllarda İngiltere'de terör estiren gangster ikizler Ronald ve Reginald Kray üzerinden, dönemin yeraltı suç dünyasını gözler önüne seriyor. Filmin başrolünde Kray ikizlerini Tom Hardy canlandırırken kadroda kendisine Emily Browning, Taron Egerton ve Mel Raido gibi isimler eşlik ediyor.

İngiltere’nin meşhur gansterlerinden Kray Kardeşler nihayet beyazperdedeki yerlerini aldı, ancak sonuç umulduğu gibi olmadı… 24 Ekim 1933 doğumlu ikiz kardeşler Ron ve Reggie Kray, dünya şuç tarihine isimlerini yazdırmış 2 karakter. 60’lı yılların İngiltere’sinde Londra’nın Doğu yakasını hakimiyetleri altına alan ve kurdukları suç şebekesiyle efsaneye dönüşen gangster kardeşler, güç, ün ve paranın getirdiği bir tanrı kompleksi ile kendi sonlarını da getirmişlerdi. Ancak bu durum efsanelerinin unutulmasını değil, tam aksine, daha da fazla yayılmasını sağladı. Haklarında çekilen türlü belgesellerin ardından Tom Hardy başrolü ile beyazperdede yerini alan Legend filmi de bunlardan biri. Tom Hardy’nin oyunculuğuyla beğeni topladığı yapım 60’lı ve 70’li yılların suç dünyasına dair ufak bir aralık sunsa da, film temel olarak ikilinin özel hayatlarına odaklanıyor. Kardeşler arasındaki çekişme,...

Özet Kaynağı : Efsane - film 2014 - Beyazperde.com