Oturma Odası Tasarımınızı Güzelleştirmenin 2 Kolay Yolu

Oturma Odası Tasarımınızı Güzelleştirmenin 2 Kolay Yolu

Oturma Odası Tasarımınızı Güzelleştirmenin 2 Kolay Yolu


Bir süredir evinizdeyseniz, herhangi bir odayı güzelleştirmek sizi iyi hissettirebilir, çünkü bu alanlar zaten en çok vakit geçirdiginiz yerler. Bu, en çok yaşanan oda için iki kat daha fazla önem arz ediyor.  Şaşırtıcı derecede çeşitli büyük ve küçük ürünler ile, ister kare bir yerden başlıyor olun, ister zaten sahip olduklarınızla güzelleştiyor olun, her şeyi tek bir yere koymayın. Oturma odanızı daha canlı hale getirmek için bazı profesyonel ipuçları alın.


1. İyi Düşünülmüş Bir Düzen İle Başlayın

Oturma grubunuzun, aydınlatma ve masa parçalarınızın nereye gideceği hakkında kabaca bir fikir edinmeniz, alanı nasıl kullanmanız gerektigine dair ipuçları verecektir. Ardından, alanı gerçekten nasıl kullanmak istediğinize uyacak şekilde yerleşimlerini gerektiği gibi ayarlayabilirsiniz. Çünkü kanepeniz ve sehpanız en doğal ve uygun yerlerdeymiş gibi hissettiğinde, alanınızı tamamen kontrol altında hissedeceksiniz. İyi düşünülmüş bir oturma odası tasarlarken düzen her şeydir. Rafine ama ulaşılabilir bir sahte deri kanepe,eğlenceli bir tripod lambası ve bu sıcak ahşap sehpa, karakter için hafifçe çizilmiş bacaklar ve masaüstü dağınıklığınızı tutmak için bol miktarda çekmece alanı ile kombinlendi. Bu dokunuşlar küçüktür, ancak kesinlikle sevdiğiniz bir odaya sahip olmak için sizi doğru adımla başlatırlar.

2. Son Rötuşları Ekleyin

Bu muhtemelen herhangi bir yenilemenin en eğlenceli adımıdır ve bu eşya yerlerini sıfırdan yeniden düşünmek için zaman veya bütçe olmasa bile evinizdeki herhangi bir alan için yapabileceğiniz bir şeydir. Çerçevesiz duvar baskısı cömert sanatçılardan duvara hayat getirirken, yeşilliklerin küçük dokunuşları doğal temayı güçlendirir. Ve alanı biraz daha büyük hissetmek istiyorsanız, büyük boy bir pencere camı bunu mümkün olan en kompakt şekilde başarıyor. Oturma odanızı güzelliştirmek için gereken tek şey bu: dikkatli bir düzen, size dinç tutacak bir şey ve tarzınıza uygun küçük dokunuşlar.