Merdiven Basamaklarında Mermer Uygulanışı

Merdiven Basamaklarında Mermer Uygulanışı

Merdiven Basamaklarında Mermer Uygulanışı

Mermer basamak nasıl yapılır? Mermer ustaları tarafından çekilen videolarda çok net anlaşılır bir şekilde izah edilmiştir. Mermer özel dokusu ve şık görüntüsü ile iç ve dış mekanlarda tercih edilen doğal bir taştır. Doğal dokusu ve renk seçenekleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahip olan mermer siyah, gri, bej, leylak, eskitme olarak müşteri kullanımına sunulmaktadır. Kullanılacağı ortamın dekorasyonuna uygun olarak tercih edilmesine rağmen en çok siyah mermer talep görmektedir. Siyahın asaleti mermerin şık yapısıyla birleştiğinde ortaya klas bir görsel şölen çıkmaktadır. Mermer doğal bir taş olarak girdiği mekana değer katmaktadır.

Mermerin Merdiven Basamaklarında Kullanılışı

Merdiven basamakları mermer uygulamasının en çok yakıştığı yerlerin başında gelmektedir. İç ve dış mekanlar için mimari projelerde kimi zaman ana unsur olarak kullanılmakta kimi zaman ise tamamlayıcı unsur olarak kullanılmaktadır.

Ülkemizde özellikle yeni yapılan binalarda mermer sık kullanılmaktadır. Dış cephe kaplama olarak ve merdiven basamaklarında kullanılmasının nedeni dayanıklı ve temizlemesinin kolay olmasıdır. Ayrıca doğal bir taş olan mermerin dokusu dekorasyona oldukça büyük katkı sağlamaktadır.

Mermer Basamak Yapım Aşamaları

Mermer basamak yapılması son derece özen ve dikkat istemektedir. İşinin ehli ve tecrübeli mermer ustaları tarafından yapılan merdiven basamakları sorunsuz kullanıma uygun hale getirilmektedir. Mermer basamak yapımı başlamadan önce gerekli olan ölçümlerin yapılması gerekmektedir. Merdiven kullanım rahatlığı ve güvenliği için bu işlemin büyük önemi vardır.

Rıh Kodu Nedir?

Rıh kodu konuyla ilgisi olmayan kişiler için belki bir anlam ifade etmez. Fakat inşaat sektörü mensupları bu konunun ne derece önemli olduğunu bilirler. Merdiven yapıldıktan sonra rahat iniş çıkış sağlamak ve güvenlik için merdiven basamağının inşası sırasında çok hassas ayar ve ölçülerin yapılması gereklidir.

Merdivenin aşırı dik olması gibi olumsuzluklar ölçüm hatalarından kaynaklanmaktadır.

Mermer basamak yapımı için kullanılan harç mutlaka biraz sulu olmalıdır. Bunun nedeni kuvvetli bir tutuculuk sağlamaktır. Basamaklar yapıldıktan sonra kenar korkulukları ve süpürgelikleri yapılmalıdır. Bu sıralama çok önemlidir.

Mermer basamak Yapımı Fiyatları

Mermer basamak fiyatları yapılan alan ve malzeme kalitesi ile orantılı olarak değişiklik göstermektedir.