Masa Mermeri Çeşitleri Nelerdir?

Masa Mermeri Çeşitleri Nelerdir?

Masa Mermeri Çeşitleri Nelerdir?

Doğal bir taş olan mermerler çeşitli amaçlarla birçok alanda kullanılmaktadır. Mermer çeşitlerinin kullanıldığı alanlar ise şunlardır;

• Duvar kaplamalarında
• Yer döşemelerinde
• Dekorasyon
• Dekoratif eşya ve obje yapımında
• Bina dış yüzeylerinde
• İç mekan süslemelerinde kullanılmaktadır.

Mermer Masa Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Mermer seçimi kullanılış amacına göre projeye uygun tercih edilmelidir. Siyah, beyaz, gri, yeşil, kırmızı, bej, krem, sarı ve kahverengi olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan mermer kullanılacağı yere uygun kalınlık ve şekillerde satışa sunulmaktadır. Projeye uygunluk gözetilmekle birlikte siyah, beyaz ve gri renkler en çok tercih edilmektedir.
İç Mekan Eşyalarda Mermer Kullanımı
Mermerler kullanıldığı alanda kaliteli bir imaj çizmesi sayesinde iç mekanlarda da rahatlıkla kullanılmaktadır. Kalite ile zarafeti bir araya getirerek muhteşem sonuçlar ortaya çıkaran mermer sayesinde sizin de hayallerimiz gerçek olabilir. Kendine has yapısı ve desenleriyle her zevke ve her bütçeye uygun mermer çeşidi bulmak mümkündür. Özellikle iç mekan tasarımlarında kullanılan Mermer zevke göre değişiklik göstermektedir.

Mermer Masa Çeşitleri

Masa mermeri modelleri geniş bir renk yelpazesi ile hizmete sunulmaktadır. İstenilen boy ve renklerde sipariş olarak yaptırılan mermer masalar çok amaçlı kullanıma uygundur. En çok tercih edilen masa mermerleri şunlardır;

• Sabit mermer yemek masaları
• Açılır yemek masaları
• Mermer büyük orta sehpa
• Mermer fiskos masası

Masalarda mermer kullanımı istenilen ölçülerde kare, dikdörtgen ve yuvarlak şekillerde hazırlanmaktadır. Mermer masa metal veya ferforce ayakla kullanılır hale getirilmektedir. Kullanıldığı ortamın havasına asalet katan mermer masaların kullanımı da oldukça keyiflidir.

Mermer Masaların Temizliği

Muğla masa mermeri çeşitleri kullanırken ve temizlerken özenli olunduğunda uzun yıllar kullanılabilir. Hatta evladiyelik dersek asla abartmış sayılmayız. Mermer masalarınızın temizliği çok kolaydır. Ilık ve sabunlu suyla yıkanmış havlu bir bezle silerek ardından kurulamak yeterli olmaktadır. Mermer masaların temizlenmesi aşamasında dikkat edilecek nokta ise kesinlikle limon gibi asitli maddelerle ya da çamaşır suyu gibi kimyasal madde içeren temizlik ürünleri ile temizlememektir. Mermerinizin sararma ya da üzerinde leke bırakmasına neden olacak bu tür maddelerden kaçınmanız önerilmektedir.