Doğal Tuğla Taşı Uygulaması

Doğal Tuğla Taşı Uygulaması

Yaşadığımız mekanların belirli bölgelerine estetik hava katmak amaçlı farklı niteliklerde doğal taş uygulaması yaptırılmaktadır. Doğal tuğla taşı daha az kirlenebilme özelliğine sahiptir. Tabii bu doğal taşın yapısına göre de değişebilmektedir. Uygulamasının kolay ve pratik olduğu bu işlem yaptıracağınız zemine farklı bir hava katacaktır. Diğer fayanslara yapıldığı gibi bunda da doğal taşlar uygulanmadan önce zemine belli bir harç sürülmektedir. Sadece zemine değil aynı zamanda uygulanacak olan doğal taşın işlem görecek kısmına da aynı harçtan sürülüp zemine yerleştirilmektedir. Siz de evinizin belli bir yerine doğal taş uygulaması yaptırmak istiyorsanız hangi doğal taşı kullanacağınızı ve niteliklerini araştırarak karar verebilirsiniz.

 Hangi Doğal Taşı Kullanmalıyım?

Farklı zeminlere doğal taş uygulaması yaptıracak kişilerin en çok düşündüğü sorular arasında hangi doğal taşın uygun olacağıdır. Birçok çeşit doğal taşlar vardır ve bunların her birinin özellikleri birbirinden farklıdır. Kişiler görsel zevklerine göre kendilerine en yakın bulduğu doğal taşı uygulatabilirler. Sadece evlerinize değil iş yerlerinize ya da farklı mekanlarınıza da dekoratif amaçlı bu taşların kullanımı gayet şık olacaktır. Birbirinden farklı ve görkemli doğal taşlarla yaşadığınız mekanların enerjisini yükseltecek ve farklı bir hava katacaksınız. Örneğin ametist taşı evinizden negatif enerjiyi uzaklaştıracağı için birçok kişi evinde bu taşı kullanmaktadır. Özellikle banyolarda kullanılan bu taş ile sofistike bir görünüm elde edeceksiniz.

 Hangi Doğal Taşlar Suya Girmez?

Özellikle kullanılacak zeminin su ile temas edip etmediğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Temas edecek yerlere suya girmeyen taşlar kullanılmamalıdır. Özellikle banyo gibi alanlarını doğal taş uygulaması yaptırmak isteyen kişiler pirit taşını kullanmamalıdır. Pirit taşı su ile birleştiğinde sülfürik asit üretebilecek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kolaylıkla paslanabilecek ve çıkan sonuç sizi maddi anlamda da zarara uğratacaktır. Su ile teması sadece paslanmakla kalmayıp aynı zamanda rengini de soldurabilmektedir. Suya girmeyen ve su ile temasının olmaması gereken bir diğer taşlar arasında hematit, krizokol, Opal, Yeşim taşı ve kalsit gibi doğal taşlar da yer almaktadır. Bunlar hassas doğal taş çeşitlerinden olduğu için kullanım alanlarına muhakkak dikkat edilmelidir.