Arnavut Taşı

1
Stokta var
Evraklarıyla Birlikte Yeni
1 ay önce

ARNAVUT TAŞI

Arnavut taşı, yıllar öncesinde sokaklarımızda kullanmış olduğumuz taşlardı. Köy ve kasabalarda bu taşların kullanımı oldukça fazlaydı. Bu taşlar kullanılmış olduğu yollarda irili ve ufaklı şekillerde görüntülere sahip olmaktadır. Yol yapımlarında kullanılan bu taşların üzerlerinden yaya olarak geçilmesi durumlarında zorluklar ile karşılaşılmaktadır. Buna ek olarak bu taşların üzerinden araba ile geçilmesinde dahi sıkıntılı durumlar meydana gelmektedir. Genel arabaların tekerlerinden sesler gelmektedir.

Ülkemizde şarkılara bile konu olan bu taşların, birçok alan me ortamlarda kullanıldığı da bilinmektedir. Arnavut taşı, oldukça uygun maliyeti sayesinde müşteriler açısından fazlasıyla talep gören bir yapı malzemesidir. Doğadan veya insanoğlundan gelebilecek olan hasarlara karşı oldukça fazla direnç göstermektedir. Bu gösterilen direnç de bu taşın dayanıklı olduğunu göstermektedir. Dış etkenlerden meydana gelen baskı veya darbelere karşı bu taşların yüzey kısımlarında herhangi bir bozulma veya renk kayıpları yaşanmamaktadır.

Arnavut Taşı Özellikleri

Arnavut taşı, yapısı ve dokusu itibari ile döşenmiş olduğu alanda yoğun bir halde su baskınlarının yaşanmasında suyu absorbe ederek emilmesini sağlamaktadır. Bu sayede su baskınlarını önlemede insanlara faydası oldukça fazladır. Ayrıca; bu taşın monte edildiği yerin altında bitkiler var ise su geçirgenliği sağlayarak bitkilere suların ulaştırılmasını sağlar. Bu özellikleri sayesinde genelde yoğun halde yağış yağan yerlerde kullanılması önerilmektedir.

Arnavut taşı, çalışmakta olan işçilerin akarsular veya nehir kısımlarında elleri sayesinde bulup çıkardıkları yuvarlak biçiminde olan taşlardır. Elleri ile bulup çıkardıkları bu taşların kullanım yerlerine göre yine aynı şekilde elleri ile monte edildiklerini de söyleyebiliriz. Döşeme açısından daha sağlam olması nedeni ile kumlardan yardım alarak döşemeleri yapılmaktadır. Kum ile döşemelerde sağlamlığına güvenmeyen kişilerin de harçlar ile birlikte döşeme yaptıkları bilinmektedir. Her halükarda kendine has olan dayanıklı yapıları sayesinde müşterilerini yarı yolda bırakmayan taş modelleri arasında yer almaktadır.

Maliyet açısından oldukça düşük fiyatlarının bulunması sayesinde bu taşlar tercih edilmektedir. Ayrıca; siyah, gri, beyaz, kırmızı ve sarı gibi renk seçeneklerini sunuyor olması da bu taşın alım gücünü artıran özellikleri arasında yer almaktadır.

 

İletişim : 0538 543 4855

Diğer Küptaş Çeşitlerimiz Uygulamalı Küptaş Fiyatları için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Nakliye Maliyeti Free Shipping
Dağıtım Zamanı 2-3 İş Günü içerisinde kargoya hazır
Konum Mugla, Turkey

İnceleme bulunamadı!

Bu ürün için yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın!